Każdy z nas za swoje zakupy musi zapłacić. Od każdego indywidualnie zależy, czy zapłaci on za swoje zakupy gotówką lub kartą.

Płatność zbliżeniowa jest w obecnym czasie o wiele bardziej wygodna i bezpieczna. Gdy posiadamy kartę nie musimy dotykać pieniędzy i podawać ich sprzedawcy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że chronimy się w pewnym sensie przed zarazkami. Karta zbliżeniowa jest wygodnym rozwiązaniem dla każdego. Nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności, aby z niej skorzystać. Aby skorzystać z takiej karty – należy umieścić ją przy specjalnym czytniku, poczekać na charakterystyczne „piknięcie” i płatność jest gotowa.

Sprzedawca w danym sklepie będzie nas oczywiście informował o przebiegu całej transakcji. Gdy płacimy pierwszy raz taką kartą i nie wiemy dokładnie, w jaki sposób to zrobić, to warto zapytać się sprzedawcy, a on z pewnością udzieli nam wszelkich potrzebnych informacji. Płatność zbliżeniowa może być dokonywana także, dzięki wykorzystaniu smartfonów lub specjalnych zegarków, które są do tego przeznaczone. Należy wtedy mieć zainstalowaną odpowiednią aplikację na swoim urządzeniu, a następnie cieszyć się z wygody użytkowania.